Městský úřad
Náměstí Jana Heřmana 80
257 56 Neveklov
IČ: 00232386
Neštětice se nachází asi 3,5 km na východ od Neveklova. Neštětice je také název katastrálního území, v němž leží také Doloplazy a Chvojínek. Přes centrum vsi protéká potok Roháč. V roce 2011 zde bylo evidováno 50 obyvatel a 27 domů.
První zmínka o Neštěticích pochází z roku 1310. Neštětice jsou jmenovány mezi 48 vesnicemi a dvory, které náležely klášteru na Ostrově, stejně jako Bělice, Nebřich, Blažim, Nahoruby, Všetice, Ouštice a Zaječí. Vzhledem k tomu, že v případě Neštětic máme skutečně minimum pramenů pro poznání jejich historie, zastavíme se u tohoto kláštera. Listina byla vydána papežem Klimentem V. a zajišťovala Ostrovskému klášteru jeho majetek a práva. Klášter na Ostrově byl v předhusitské době jedním z nejvýznamnějších na území českého státu. Mimo výše zmíněných 48 vsí a dvorů vlastnil také městečko Davle a pět probožství po území celého českého státu. Byl založen roku 999 knížetem Boleslavem II. a za husitských válek byl dobyt a rozbořen. Jeho opat po skončení husitských bouří přenesl sídlo konventu do probožství ve Svatém Janu pod Skalou a většina majetku kláštera byla rozchvácena. V Ostrovském urbáři z 1. poloviny 14. století jsou také jmenováni nápravníci, z nichž jeden z nich sídlil i v Neštěticích. Nápravníci byli vlastníci svobodných gruntů, kteří na oplátku měli zajišťovat ochranu práv kláštera, a to jak vojenskou, tak hospodářskou. Chránili před loupežníky stejně jako před polním a lesním pychem, urovnávali spolu s rychtářem na vsi spory a v neposlední řadě vymáhali poddanské dávky.
Z období po husitských válkách se dochovalo několik zmínek o prodeji či zdědění Neštětic v zemských deskách.
Po třicetileté válce byl v roce 1654 vyhotoven první katastr, nazývaný berní rula. Neštětice tehdy náležely ke spojenému panství Týnecko-Benickému a v berní rule jsou jmenováni následující hospodáři: Martin Svoboda, Pavel Řezníček, Martin Starosta, Václav Vilímek, Jiřík Velecha, dále nově osedlí Jan Škubal a Václav Dvořák a vdova Anna Karásková.
V dalším katastru, tereziánském, který byl uzavřen v 50. letech 18. století, je uvedeno, že v Neštěticích je 9 hospodářů, z toho jeden se zabývající kovářským řemeslem. Topografie Jaroslava Schallera, která vznikla o 30 let později, uvádí v Neštěticích již 14 domů. V roce 1848, kdy osada spadla již pod panství Konopiště, v ní bydlelo 150 lidí v 15 domech, o 20 let později se počet mírně zvýšil na 17 domů a 157 obyvatel. V této době byly již Neštětice (pod názvem Neštědice) od roku 1869 samostatnou obcí, pod kterou spadala i osada (samota) Doloplazy. To se promítlo i ve sčítání obyvatel z roku 1890, kdy se počet domů zvýšil na 21, počet obyvatel pak na 175.